Traditioneel staat aan het begin van het zomerseizoen de Beker Van Vlaanderen op het programma.
Onze pupillen en miniemen beten de spits af en trokken daarvoor naar Lokeren.
We trokken naar de Lokerse blauwe piste en hoopten zoveel mogelijk punten bij elkaar te sprokkelen om tot een mooi eindresultaat te komen én daarbij natuurlijk veel atletiekplezier te beleven!
Stilletjes hoopten we om voorin te eindigen, al zou dat niet gemakkelijk worden, gezien de sterke tegenstand….. Maar onze jeugdatleten stapelden de schitterende resultaten op. Tijdens elke tussenstand werden we altijd voorin het klassement afgeroepen.
Stilaan groeide het besef … het zou ons lukken …. de eerste keer dat we sinds het nieuwe concept (jongens en meisjes samen) een B-finale halen! Wat waren onze atleten én hun jeugdtrainers én alle supporters fier! Na het winnende AVLO en het sterke LEBB liepen wij, als 3e club, ook onze ereronde met onze vlag. We genoten van het applaus en van die onvergetelijke dag!
de prestaties:
6 miniemen jongens trokken de spikes aan, niet het grote aantal, maar wel vastberaden om knappe prestaties neer te zetten. En dat deden ze! Bavo Moens liep naar een PR op de 80m in 11.65s (8e) en wipte over 1.35m hoog (5e). Aymeric De Kesel zagen we actief op de 150m, met een mooi resultaat van 22.57s (PR en 14e) en een vertesprong van 3.65m (PR en 20e). Eerstejaars Nolan Maenhout kwam hier tot een PR van 3.23m. Jammer genoeg miste hij de start van zijn 60m. Briek Stas zag zijn winterseizoen door een kwetsuur aan zich voorbij gaan maar toonde zich op deze BVV al meteen in goede doen, met 2 PR’s: 45.82s op de 300m (6e) en 7.54m met de kogel (5e). Mathis Colman toonde eerder al zijn speerwerperstalent en deed dit nu met een 2e plaats en een worp van 26.57m. De 1000m klaarde hij in een PR van 3.21.83 min. (10e) Warre De Wever toonde zich bereid de 80m horden te lopen. Zijn PR van 16.27s was goed voor stek 10. Hij haalde onder toeziend oog van werptrainer Joachim Cordeel sterk uit met de kogel en werd 3e met een PR van 8.10m! Warre, Aymeric, Mathis en Bavo liepen naar 45.81s op de 4 X 80m, wat een 7e plaats opleverde! Sterk!
Onze pupillen jongens waren met velen afgezakt naar de Lokerse piste. Op de 60m stonden zo 5 atleten in de RIEM-kleuren aan de start. Henri Van Daele haalde de snelste RIEM-tijd met een 6e plaats in een PR van 9.25s. Ook Marcel Van Wulpen (10.09s), Rune Van Hijfte (10.34s), Tiago De Pauw (11.09s) en Finn De Keyser (11.36s) mochten tevreden zijn met de gelopen tijden. Op het andere loopnummer, de 1000m, mochten we opnieuw supporteren voor een heus RIEM-peleton. De snelste tijd kwam opnieuw op naam van Henri, dit keer met een PR van 3.36.68 min. en stek 19. Eerstejaars Jules De Meester klaarde deze afstand in 3.37.03 min.. Ook Aster Stas zette een nieuw PR neer: 3.43.20 min.. Yaro De Weweire liep naar een mooie 3.43.37 min.. August Matthys – 4.02.65 min. en Tiago– 4.22.55 min. liepen een goed opgebouwde wedstrijd. Op de 60m horden mochten we een zege noteren! Briek Saey was met 11.11s en een SB de snelste van het ganse pak. Dat leverde meteen de maximumscore op van 12 punten. Ook eerstejaars Josse De Wever liep zich, met 11.36s en een 4e stek duidelijk in de kijker! Aster-13.50s, Yaro-13.82s en Finn-15.42s zorgden hier allen voor nieuwe PR’s! Een volgende zege kwam op naam van Tibo Van Parys met een PR van 9.52m met de kogel. Marcel lukte een PR van 6.25m en August kwam aan 5.14m. Opnieuw een zege was er bij het vortexwerpen. Julôt Van Hijfte gooide naar een PR van 43.76m. Ove-Larsson Vereecke werd mooi 14e. Hij gooide 33.11m ver. Na zijn 4e plaats op de 60m horden werd het bij het hoogspringen een 3e stek voor Josse. Onze eerstejaars wipte over 1.25m. Ook Jules noteerde een nieuw PR met 1.10m. Aan de verspringbak toonden onze RIEM-pupillen andermaal hun sterkte. Briek zorgde voor de verste RIEM-sprong. Hij landde na 3.95m. Julôt-3.93m en Tibo-3.48m. mochten tevreden terugkijken op hun BVV-prestaties! Bij de aflossingswedstrijd liepen Henri, Yaro, Josse en Jules naar 37.50s.
Bij de miniemen meisjes stonden 5 atletes aan de start van de 80m. Noélie Meuleman-11.38s en Amélie Van Gelderen-11.42s eindigden op plaatsen 7 en 8. De toon was meteen gezet! Elodie Van Gelderen-12.29s, Zoë Van Heuverswyn-12.76s en Ynte Bliek-13.17s zorgden mee voor een collectief sterke prestatie. Amélie werd op de 150m sterk 7e in een PR van 21.34s. Voor Elise Vispel-24.26s en Ynte-26.22s was het hun eerste deelname aan een 150m. Op de 300m kwam Noëlie aan de start. Zij deed haar eerste zomermeeting en schitterde ook hier. Na 48.06s zat haar wedstrijd er op. Ze werd knap 6e. Amber Baetens koos voor de 1000m. Ze liep haar snelste tijd buiten in 3.25.81m, goed voor stek 6. Ook de 60m horden was erg sterk bezet. Estee Lootens werd met haar PR van 10.83s mooi 9e. Voor de verste RIEM-prestatie aan de kogelstand zorgde Elodie.. Zij stootte naar 6.64m. Zoë kwam aan 5.06m. Aan de speerwerpstand mochten we supporteren voor 3 min. dames. Met 19.11m werd Elise Van Parys 6e. Nimke Devos-16.98m en Bosofie Goossen-15.68m zorgden hier voor de andere RIEM-prestaties. Amber en Bosfia toonden hun vooruitgang bij het hoogspringen. Amber werd 6e met 1.30m, Bosofia was erg tevreden met haar 1.20m. Een knappe zege was er nog voor Estee. Zij sprong naar 4.76m. Nimke lukte als 8e een PR van 4.18m en Elise lukte alweer een sprong voorbij de 4m met 4.01m. Estee, Elise, Nimke en Amber vormden een snel aflossingsteam. Na 46.11s zat hun wedstrijd er op!
Onze pupillen meisjes team was het sterkste team van de dag! Overal was er wel een RIEM-atlete vooraan te vinden! Een 4e stek ging er naar Eloise Van Damme op de 60m, in een knappe 9.40s! Gloria Moens spurtte naar 10.31s. Op het langste loopnummer van de dag, de 1000m, werd de volle buit van 12 punten binnen gehaald door Alexine Rondas. Zij hield alle andere deelneemsters achter zich in 3.27.67 min.. Ella Moulin klaarde deze afstand in 3.30.43 min. en werd 3e. Stek 6 was hier voor Febe Baetens met 3.38.96 min. en wat een prestatie van Gloria! Ze verpulverde haar PR en won met 3.43.96 min. haar reeks. Aline Van De Sompel liep met 3.45.97 min. haar beste tijd ooit. Nog een zege was er voor Fien De Smet. Na 11.08s zat haar 60m horden wedstrijd er al op. Een derde stek was er hier voor Eloise in 11.63s. Fien werd even later ook mooi 2e met de kogel. Haar kogel van 2kg landde pas na 7.52m. Een 10e plaats was er hier voor Heleen Van Parys met 5.48m. Heleen had even voordien nog het vortexwerpen gewonnen met 34.28m. Elise Van de Sompel nam het hoogspringen voor haar rekening. Ze wipte naar een nieuw PR van 1.20m, goed voor stek 4. De beste RIEM-verspringprestatie kwam opnieuw op naam van Elise. Zij landde na 3.45m ver. Aline-2.97m en Febe-2.56m werden respectievelijk 17e en 28e. Ons team 1 legde beslag op de 2e aflossingstijd met 36.08s. Team 2 kwam aan 39.45s.
PROFICIAT aan alle jeugdatleten die onze clubkleuren op deze memorabele dag met zoveel inzet verdedigd hebben!
PROFICIAT aan onze jeugdtrainers die onze enthousiaste jeugdatleten klaarstoomden voor deze wedstrijd!
MET DANK aan onze vele supporters!